‘Tour de Boer’ voor varkenshouders op 18 mei 2026

Op maandag 18 mei organiseert het Interreg-project RAMBO een ‘Tour de Boer’ bij Stadsboerderij Hushoven in Weert. Tijdens deze bijeenkomst kunnen twee innovatieve systemen in werking worden bekeken, namelijk het Moving Floor-concept en Water Future. Hoe werken deze emissiereducerende technieken in de praktijk? En wat levert het op voor de stal, het dier en de ondernemer?

Gastheer Math Lemmers zal tijdens de bijeenkomst zijn ervaringen delen. Daarnaast is er volop ruimte om vragen te stellen.

Hoe werken de systemen?

  • Moving Floor is een automatisch zelfreinigende vloer die mest snel afvoer uit de stal. De vorming van ammoniak wordt beperkt doordat mest minder lang blijft liggen.
  • Water Future is een systeem dat nutriënten zoals stikstof uit de dunne fractie van mest haalt en hergebruik als kunstmest mogelijk maakt. Het gebruik van kunstmest als fossiele brandstof zou daarmee kunnen worden verminderd.

Programma

09.30 uur Ontvangst
10.00 uur Welkom door Pieter-Jan Delbeke namens het RAMBO-projectteam
10.05 uur Presentatie en demonstratie Moving Floor
12.00 uur Lunch
13.00 uur Presentatie Water Future
15.00 uur Afsluiting

Over RAMBO
RAMBO richt zich op het verkleinen van de impact van de varkenshouderij op de omgeving. Er wordt bijvoorbeeld onderzoek gedaan naar emissiereductie en slimme oplossingen op stalniveau. Daarbij wordt gekeken naar verschillende aspecten zoals voeding, huisvesting, stalklimaat en management, maar ook naar effecten op methaan, diergezondheid en welzijn.

Aanmelden is verplicht en kan tot 14 mei. Meer informatie over deze ‘Tour de Boer’ is te vinden via deze link.

‘Tour de Boer’ voor varkenshouders op 18 mei 2026
Auteur: Nicky Kamminga
Bron: Keten Duurzaam Varkensvlees
Publicatie: 01-05-2026